Po co nam muzyka? Dlaczego muzyka wesoła jest wesoła, a smutna – smutna? Czy muzyka czyni mądrzejszym? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy zajęć Muzyka na czytanie organizowanych w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
Muzyka na czytanie to zajęcia w czasie, których dzieci słuchają tajemniczych dźwięków, poznają wybitnych ludzi ze świata muzyki, odwiedzają miejsca, gdzie bywali i tworzyli swoje dzieła znani kompozytorzy oraz tradycyjnie – uczestniczą w głośnym czytaniu. Z książek poświęconych muzyce i dedykowanych najmłodszym czytelnikom szczególnie polecamy: Gdzie mieszka muzyka Ewy Stadtmüller, Muzyka świata czyli jak obudzić Leona, Justyny Steczkowskiej i Anny Kaszubskiej oraz Wielcy kompozytorzy Agnieszki Nożyńska-Demianiuk.
Biblioteczni melomani, czytając, śpiewając i wesoło bawiąc się z rytmem, wykonali prace plastyczne: eko-gitarę, nutowe drzewo i wiosenne drzewo. Zaprojektowali również suknię dla Habanery – bohaterki opery G. Bizeta pt. "Carmen", wysłuchali „Czterech pór roku” – Vivaldiego i poznali „króla walca”– Johanna Straussa.
Zainspirowani muzyką – czytamy, tworzymy, słuchamy i zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniach w każdą sobotę o godz. 12.00, Filia nr 3 MBP w Jaśle przy ul. Szopena 22.
Zajęcia odbywają się w ramach cyklu zajeć „Kalejdoskop wiedzy i zabawy” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.