Pasją autorki od lat jest rękodzieło artystyczne, jednak dopiero na emeryturze znalazła czas na jego realizację. Swoje prace prezentuje na wielu wystawach i konkursach, prowadzi warsztaty z seniorami, młodzieżą i dziećmi, pokazując że nie można popadać w marazm, tylko poszukiwać własnych talentów i twórczej ekspresji. Pasja i działalność społeczna, dzielenie się wiedzą – to jej sposób na życie. Używa głównie ekologicznego budulca pozyskiwanego metodą recyklingu. Jej ulubiony materiał to: sizal, bibuła, filc, pestki nasion.
Na wystawie prezentujemy portrety z papieru, starych gazet i zdjęć.
Moja twarz i twarze moich bliskich były dla mnie inspiracją do stworzenia tych portretów – wyjaśnia artystka.
Komponując tło, wykorzystała herbaciane woreczki, a jako podobrazie użyła styropianowych podkładek. Drewniane ramy, które zamykają kompozycję zostały wykonane z kółeczek i prostokątów. Całość kompozycji jest biodegradowalna.
Alicja Antonik uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jest współzałożycielką Koła Gospodyń Wiejskich „Sobniowianki” i Prezesem Jasielskiego Stowarzyszenia Rękodzielników. Należy do Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.