Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej – nowy projekt w jasielskiej bibliotece

czwartek, 11 kwietnia 2024

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jako jedna z 12 bibliotek w Polsce zakwalifikowała się do obywatelsko-edukacyjnego projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”.

Celem projektu jest wsparcie mieszkańców miejscowości do 50 tys. w świadomym uczestnictwie w europejskich sprawach publicznych oraz rozwój bibliotek jako miejsc rzetelnej informacji i spotkań o Unii Europejskiej.

W ramach projektu Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizuje dla mieszkańców spotkania z ekspertami o tematyce europejskiej, lekcję biblioteczną dla młodzieży oraz kącik europejski, w którym użytkownicy znajdą książki, publikacje i materiały edukacyjne dotyczące Unii Europejskiej.

„Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus”.