Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Kopernika dla potrzeb Filii nr 2

wtorek, 02 kwietnia 2024
Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Kopernika dla potrzeb Filii nr 2

Szanowni Czytelnicy!

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy realizację zadania pn. Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Kopernika dla potrzeb Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Dzięki temu obecna przestrzeń filii powiększy się o ponad 400 m2 oraz zyska nową funkcjonalność i wyposażenie. Wewnątrz znajdą się: przestronny hol, wypożyczalnia dla dorosłych, wypożyczalnia dla dzieci wraz z przestrzenią edukacyjną, pracownia komputerowa oraz sala do aktywnej pracy z seniorami, sala konferencyjna, a także magazyn zbiorów i archiwum zakładowe. Atutem będzie stworzenie miejsca dla młodzieży, czyli komfortowo wyposażonej sali, zapewniającej swobodę oraz zaplecze dla działań twórczych.

Wierzymy, że dzięki zmianom jeszcze mocniej będziecie Państwo identyfikować się z Biblioteką, postrzeganą z perspektywy „trzeciego miejsca” – strefy spotkań, wypoczynku, tworzenia więzi, dzielenia się pasjami.

Na czas trwania inwestycji Filia nr 2 funkcjonować będzie w lokalu zastępczym przy ul. Wincentego Pola 41.

Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Kopernika dla potrzeb Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle jest realizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.