Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Polskie plenery filmowe
  Kiedy analizujemy film, zwykle zwracamy uwagę na fabułę, głównego bohatera czy poszczególne sceny. Książka „Polskie plenery filmowe” przypomina jak ważna jest ta naturalna scenografia.
 • Ogrody księżyca

  Już dwanaście lat trwa krwawa i wyczerpująca wojna. Rządzone twardą ręką Imperium Malazańskie podbija Wolne Miasto jedno po drugim. Jego niezwyciężone legiony, prowadzone przez potężnych czarodziejów prą coraz dalej na południe zbliżając się do legendarnego Darudżystanu. 

 • Przyjaciółki

  Kate jest matką trójki dzieci. Poświęca się całkowicie ich wychowaniu. Jo - kobieta sukcesu, uważa, że nie posiada instynktu macierzyńskiego. Kiedy w jej życie wkracza osierocone dziecko zostaje zmuszona do przemyślenia całego swojego życia oraz do uporania się z duchami z przeszłości. 

 • Byle dalej. W 888 dni dookoła świata
  Pewnego dnia wstali od biurek i komputerów, spakowali plecaki i wyruszyli w podróż dookoła świata. Przejechali Azję, wyspy Pacyfiku, Australię, Nową Zelandię i Amerykę Południową.
 • Dar. Księga pierwsza Pellinoru
  Maerad tkwi uwięziona za murami Sioła od najmłodszych lat. Jest niewolnicą w Gilmanowym Siole, niewielkiej górskiej wiosce, która mimo odosobnienia jest doskonale bronioną górską twierdzą.
 • Kto to widział!

  Gabrysia jest ośmioletnią niedowidzącą dziewczynką, o którą rodzice przesadnie dbają. Kiedy pewnego dnia wraca z zakrwawioną twarzą ze szkoły, zszokowana mama dowiaduje się od towarzyszącego córce kolegi, że Gabrysia „dała w zęby Teresce”. 

 • Design: historia wzornictwa

  Lubimy kiedy otaczają nas rzeczy piękne, nadając często zwykłym przedmiotom użytkowym artystycznego sznytu. Wzornictwo staje się wtedy procesem, w którym my, jako odbiorcy aktywnie uczestniczymy. Od tego, jak mieszkamy i co nas otacza zależy nasze samopoczucie.

 • Gdyby on tu był
  Znudzony pracą komisarz wrocławskiego wydziału kryminalnego policji, Wiktor Rynkowski, prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch morderstw. Obydwie ofiary zostają zastrzelone. Jedną nich jest właściciel sieci restauracji, drugą alkoholik, samotnie wychowujący czworo dzieci.
 • Co Finowie mają w głowie
  Żyją na dalekiej północy, regularnie korzystają z sauny, mają miliony telefonów komórkowych, a wokół nich latają miliardy komarów. Ich język nie zna zjawiska rodzaju gramatycznego ani przyimków, za to rzeczownik odmienia się przez piętnaście przypadków.
 • A jeśli zostanę...
  Rodzice Wiktorii giną w wypadku samochodowym. Po ich śmierci dziewczyna musi pożegnać dom i młodsze siostry aby zamieszkać u ciotki, za którą nigdy nie przepadała.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz