Facebook ikonka prawy margines

• Projekty: Biblioteka zawsze po drodze
    14 kwietnia 2022

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację działań promujących czytelnictwo, a także wzmacniających rolę biblioteki jako jednego z ważnych ośrodków lokalnego życia kulturalnego. Nasz projekt uzyskał drugi wynik na liście na ponad 700 wniosków!

• Nauka polskiego dla Uchodźców z Ukrainy - Nabór zamknięty
    07 - 30 kwietnia 2022

Uwaga! Nabór na zajęcia zamknięty.

W solidarności z osobami, które uciekając przed wojną w Ukrainie znalazły schronienie w Jaśle i okolicy informujemy, że mamy możliwość zorganizowania bezpłatnych lekcji polskiego dla dorosłych i dla dzieci.

• Jasło pomaga Ukrainie
    23 marca 2022

Trwa wojna w Ukrainie. W pomoc uchodźcom włączają się również jasielskie instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Muzeum Regionalne w Jaśle czy Młodzieżowy Dom Kultury. Szczegóły na plakacie.

• Ignacy Łukasiewicz
    08 - 31 marca 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączając się w obchody Roku Ignacego Łukasiewicza przygotowała zestawienie bibliograficzne dotyczące tego wybitnego Polaka, związanego także z naszym miastem.

• Różowa Skrzyneczka w Bibliotece
    08 marca 2022

W tym roku postanowiłyśmy, że z okazji Dnia Kobiet chcemy zrobić coś pożytecznego, dlatego informujemy, że od dzisiaj skrzyneczka, którą widzicie na fotografiach, znajduje się w naszej damskiej toalecie i służy wparciem dla tych Dziewczynek, Dziewczyn i Kobiet, które tego potrzebują.

• Depresja i lęk - kolekcja tematyczna wydawnictw dostępnych w MBP w Jaśle
    07 marca 2022

Depresja, stres, lęk, nerwica to problemy naszych czasów, w ostatnich dniach jeszcze bardziej aktualne. Dlatego w naszym bibliotecznym katalogu online, z myślą o osobach zainteresowanych problemem depresji i lęku, utworzyliśmy kolekcję tematyczną wydawnictw dostępnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

• Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz IBUK Libra zapraszają na Międzynarodowy Tydzień E-Książki
    06 - 12 marca 2022

Zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej Bibliotece w ramach tegoorcznej edycji Międzynarodowego Tygodnia E-Książki , które w tym roku obchodzimy od 6 do 12 marca.

• Wystawy: Jasło w obiektywie Wiesława Telegi
    03 marca - 30 kwietnia 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Jasło w obiektywie Wiesława Telegi”. Autor od ponad dziesięciu lat fotografuje Jasło, niestrudzenie dokumentując jego życie społeczne i kulturalne, śmiało więc można go nazwać kronikarzem miejskiej przestrzeni.

• Cykle: Wraca joga w Bibliotece!
    01 marca 2022

Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi powracamy do zajęć stacjonarnych jogi dla dzieci i dorosłych.

• Ukraina: Jesteśmy z Wami
    01 marca 2022
    W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą chcemy wyrazić naszą solidarność z Sąsiadami z Ukrainy: sercem i myślami jesteśmy z Wami! Poniżej informacja, jak na tę chwilę możemy w Bibliotece wesprzeć osoby, które uciekając przed wojną znajdą schronienie w Jaśle i okolicy.