Facebook ikonka prawy margines

Bieszczady na weekend

,
Bieszczady na weekend

Bieszczady na weekend.- Bielsko-Biała, 2012.

Przewodnik turystyczny zawiera opis jedenastu starannie opracowanych  tras, które można pokonać  w czasie jednego weekendu.
Korzystanie ułatwia przejrzysty podział na poszczególne trasy,  poszerzony o konsekwentny układ informacji. Na wstępie każdego rozdziału znajdują się wiadomości topograficzne, krajoznawcze i praktyczne.
Miejscowości i atrakcje turystyczne w obrębie każdej trasy opatrzone są dodatkowymi uwagami. Różnorodne  historyczne ciekawostki, legendy, anegdoty związane ze zwiedzanym terenem wyodrębniono w osobno zaznaczonych ramkach. Na końcu każdej opisanej trasy znajdują się praktyczne informacje zawierające adresy i telefony instytucji turystycznych, krótkie dane  o niektórych restauracjach, barach, kawiarniach i pubach, możliwościach noclegów wraz z krótką charakterystyką i kategorią cenową.  Zamieszczono również informacje na temat wszelkich form rekreacji od tańca poprzez pływanie, jazdę konną, wędkowanie po loty widokowe. Na końcu dodano ciekawe imprezy cykliczne odbywające się w odwiedzanych miejscowościach.

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych, Filii nr 2.