Facebook ikonka prawy margines

Projekt: Polszczyzna w obiektywie

poniedziałek, 03 - poniedziałek, 31 grudnia 2012
Projekt: Polszczyzna w obiektywie

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Polszczyzna w obiektywie”, dokumentującej projekt „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!”. Na wystawie prezentowane są fotografie z wszystkich imprez i wydarzeń, które odbyły się w ramach projektu promującego polszczyznę wśród mieszkańców regionu jasielskiego.
Mamy nadzieję, że dla uczestników wydarzeń wystawa będzie sympatycznym podsumowaniem projektu, w który z entuzjazmem się włączyli. Natomiast dla osób, które nie miały okazji wziąć udziału w projekcie, pełne emocji fotografie staną się być może zachętą do własnych językowych poszukiwań i spotkania z polszczyzną w kolejnych projektach Biblioteki.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego”, który towarzyszy kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat nad projektem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Jasielski, Podkarpacki Wicekurator Oświaty.
Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, „Via” Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Jasielska, Portal terazJaslo.pl.
Partnerami projektu są:
Urząd Miasta Jasła, Powiat Jasielski, Jasielski Dom Kultury, Firma Tekpud, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Sielsky, Hornblend, SBP Oddział w Jaśle.