Projekty: „XVI Jasielski Festiwal Literacki – Drogi i bezdroża”

wtorek, 16 sierpnia 2022
Projekty: „XVI Jasielski Festiwal Literacki – Drogi i bezdroża”

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach Programu „Promocja Czytelnictwa” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, na realizację projektu „XVI Jasielski Festiwal Literacki – Drogi i bezdroża”.

Jasielski Festiwal Literacki zawsze spotyka się z pozytywnym odbiorem publiczności. Jest adresowany do wszystkich grup odbiorców – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Każda edycja to kolejna odsłona niepowtarzalnych spotkań z udziałem współczesnych twórców – pisarzy, poetów, krytyków, tłumaczy, malarzy, grafików czy ilustratorów. Festiwal łączy najważniejsze trendy we współczesnej literaturze i kulturze z dziedzictwem literackim, kulturalnym i społecznym Jasielszczyzny, Pogórza i Beskidu Niskiego. W tym roku osią Festiwalu będą „dwugłosy”, otwierające odbiorców na nowe połączenia w literaturze i sztuce. W programie znajdą się spotkania autorskie, warsztaty poetyckie, wykład historyczny, wystawa fotografii oraz wydarzenia towarzyszące w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej (Beskid Niski). Działania projektowe będą realizowane, tak jak w ubiegłym roku, w dniach 27 września – 10 października 2022.

O wszystkich działaniach projektowych informować będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, fanpage'u na Facebooku i w mediach lokalnych.

Partnerami projektu są: I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.