Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2

poniedziałek, 27 listopada 2023
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2

25 listopada swoje święto obchodzą Pluszowe Misie. W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle razem z misiami świętowały dzieci z PM nr 6 w Jaśle, które nosi imię Pluszowego Misia.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów - bohaterów literackich i filmowych, ukazanie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka oraz zachęcenie dzieci do wypożyczania książek.

Czym są dla dzieci pluszowe misie? Pluszowy miś to maskotka, przytulanka,  zabawka, która jest z dziećmi przez długie lata, ale też „ktoś” bardzo bliski, nawet niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom w ich przeżyciach, dodają im otuchy, łagodzą lęki, rozśmieszają, pocieszają w smutku, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. 25 listopada to dzień, kiedy wszystkie misie mają swoje święto i obchodzą swoje urodziny.
Przedszkolaki, świętując razem z misiami, wysłuchały  przygotowanych na tę okazję bajek i ciekawostek o misiach, brały udział w misiowych zabawach, rozwiązywały zagadki oraz wyklejały postacie misiów. Spotkania kończyły się wspólną zabawą i słodkim co nieco.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

GALERIA
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2 - Zdjęcie nr 1Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2 - Zdjęcie nr 2
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2 - Zdjęcie nr 3Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2 - Zdjęcie nr 4
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2 - Zdjęcie nr 5Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2 - Zdjęcie nr 6