Wystawy: „Wolontariusz zadomowiony – 5 lat wolontariatu w MBP w Jaśle”

30 czerwca - 31 sierpnia 2017
Wystawy: „Wolontariusz zadomowiony – 5 lat wolontariatu w MBP w Jaśle”

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Wolontariusz zadomowiony”, która powstała z okazji pięciolecia funkcjonowania wolontariatu w naszej instytucji.

Od 2012 roku pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ich pracy wspierają pełni pasji, kreatywni i pozytywnie nastawiani do świata wolontariusze, w różnym wieku oraz  o różnych zainteresowaniach. Na przestrzeni minionych lat wśród naszych wolontariuszy znaleźli się zarówno emeryci, jak również osoby dorosłe oraz młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Obecnie z naszą placówką współpracuje szesnastu wolontariuszy w Bibliotece Głównej oraz w Filiach. Pomagają oni m.in.: w organizowaniu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, angażują się w działania projektowe, współpracują przy przygotowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci oraz dorosłych, piszą i redagują teksty. Dzieląc się swoim czasem i umiejętnościami zyskują jednocześnie doświadczenie w pracy w instytucji kultury, inspiracje i przestrzeń do realizacji własnych pomysłów.

Wystawa ukazuje działania, w które na przestrzeni ostatnich 5 lat angażowali się współpracujący z naszą biblioteką wolontariusze. Ma ona również na celu  promocję idei  pracy wolontariackiej oraz zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do udziału w dobroczynnych działaniach na rzecz różnego rodzaju organizacji i do wspierania swojej lokalnej społeczności.

Wystawa jest częścią projektu „Wolontariusz zadomowiony – 5 lat wolontariatu w MBP w Jaśle”. Projekt jest realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Wolontariat w kulturze”. Dofinansowano ze środków Fundacji Kronenberga w ramach projektu „Przepis na wolontariat”.

Wystawę można oglądać w holu MBP w Jaśle, (ul. Kołłątaja 1, I piętro) do sierpnia 2017 r.

Zapraszamy!