Wystawy: Wystawa prac laureatów XXVIII OKLTDiM

12 czerwca - 15 lipca 2023
Wystawy: Wystawa prac laureatów XXVIII OKLTDiM

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę prac laureatów XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

12 czerwca 2023 poznaliśmy i nagrodziliśmy laureatów XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Spośród 207 młodych autorów, którzy nadesłali prace, komisja w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg), wyłoniła 41 laureatów. Wystawa umożliwia zapoznanie się z fragmentami utworów osób nagrodzonych. Jest udostępniana w holu Biblioteki w dniach 12 czerwca-15 lipca 2023 w godzinach otwarcia.