Facebook ikonka prawy margines

Recenzje czytelników

Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami wrażeniami dotyczącymi ulubionych tytułów, zachęcamy do przesłania recenzji.

 

 • O książce Ludwiki Włodek Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów.
  Piękne słowa - Urodziła mi się dziś prawnuczka- było to 26.XII.1976 r. Tak powiedział Jarosław Iwaszkiewicz, kiedy 36 lat temu urodziła się Ludwika Włodek, jego prawnuczka , autorka książki Pra.O rodzinie Iwaszkiewiczów.
 • O książce „Książka” Mikołaja Łozińskiego
  Gdy wzięłam do ręki książkę Mikołaja Łozińskiego pt. Książka, pierwszą myślą było: dlaczego ta książka nosi tytuł Książka ? Nie znalazłam uzasadnienia dla tego tytułu, ale widocznie autor tak chciał, a to jest jego sprawa. Strona edytorska bardzo dobra, język - to prosta, piękna polszczyzna, bardzo ciekawe teksty na „czarnych stronach”.
 • O książce „Bornholm, Bornholm” Huberta Klimko-Dobrzanieckiego
  Miałam pewną trudność śledzić losy dwóch bohaterów prowadzonych równolegle – jeden opis z użyciem narracji w pierwszej, a drugi w trzeciej osobie. Zdublowana numeracja rozdziałów ułatwiła mi sposób jak mam sobie poradzić z tym problemem
 • O „Mojrach” Marka Sobóla
  To niesamowita opowieść, zaskakująca, zagadkowa, niełatwa… Autor nadał trzem bohaterkom cechy mitologiczne. Czyniąc z nich trzy siostry prządki, greckie boginie losu i przeznaczenia człowieka, złączył i przeniknął symboliką ich historie. I tak Kloto przędzie nić żywota, Lachesis – Udzielająca, tej nici strzeże, zaś Atropos – Nieodwracalna, nić tę przerywa.