Facebook ikonka prawy margines

Recenzje czytelników

Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami wrażeniami dotyczącymi ulubionych tytułów, zachęcamy do przesłania recenzji.

 

 • O książce Monument 14. Odcięci od świata Emmy Laybourne

  Tą książkę powinno się określać mianem czarnej dziury. Już po pierwszych słowach nie możesz się od niej oderwać!

 • O książce „Podwodne miasto. Skrzynia piratów Liliany Fabisińskiej

  Piękne morze i plaża... A co powiecie jeśli dodamy do tego jeszcze piratów i podróże w czasie?

 • O książce „Kto to być może o tej porze” Lemony Snicketa

  Wyobraź sobie, że pewnego, zwykłego dnia jedziesz z nieznaną osobą, w nieznanym aucie, do nieznanego miasta... Teraz pewnie zapytasz: Kim jest kobieta która prowadzi samochód? Gdzie ona mnie wiezie?

 • O książce „Ewelina i Czarny Ptak” Grzegorza Gortata
  16 maja 2014

  Książka „Ewelina i Czarny Ptak” autorstwa Grzegorza Gortata sprawia, że już po kilku minutach czytania nie można się od niej oderwać, a oprócz tego udziela się nam tajemniczy nastrój tej świetnej książki.

 • O książce „Strych Tesli” Neala Shustermana i Erica Elfmana
  16 maja 2014

  Książka „Strych Tesli” to niesamowita historia o czternastoletnim Nicku, który przeprowadza się wraz z ojcem i bratem do domu, którego strych skrywa wiele tajemniczych wynalazków. Chłopiec po niefortunnym wypadku z tosterem, postanawia urządzić garażową wyprzedaż wszystkich starych urządzeń.

 • O książce Zbigniew Herbert. Kamień, na którym mnie urodzono Rafała Żebrowskiego

  Nie jest to biografia Zbigniewa Herberta. Siostrzeniec poety, zresztą historyk z zawodu i miłośnik jego poezji napisał swoją książkę po to, aby poprzez rzetelne naświetlenie okoliczności historycznych, społecznych, politycznych oraz charakterystykę osobowości członków najbliższej rodziny, wewnętrznych dziejów środowiska, w którym kształtował się i wzrastał przyszły poeta wyjaśnić fenomen jego twórczości.

 • O książce Zatrzymać czas
  Jaką solą ziemi jest kultura ludowa, każdy dostrzega, zwłaszcza w europejskiej rzeczywistości, która ciągle podkreśla istotę rodzimej kultury. Tomik jest poświęcony pamięci działaczki ludowej Michalinie Kurowskiej.
 • O książce Oro Marcel A. Marcel
  „Kto wybiera samotność, nigdy nie jest sam” – to słowa, które bardzo mnie zaintrygowały i sprawiły, że z zaciekawieniem sięgnęłam po książkę „Oro”, niezwykłą opowieść o przyjaźni, miłości i akceptacji
 • O książce Krystyna Czerni „Nietoperz w świątyni”
  Niezwykle obfita bibliografia, zgromadzona przez K. Czerni przy pisaniu tej książki, daje nadzieję czytelnikowi, że to co przeczytał na temat życia naszego wielkiego współczesnego malarza Jerzego Nowosielskiego jest prawdziwe, jest dogłębne.
 • Głos w dyskusji nad książką Krystyny Czerni „Nietoperz w świątyni”
  Jakże piękne i trafne są słowa jednego z największych współczesnych polskich poetów, Tadeusza Różewicza, do biografii Jerzego Nowosielskiego, jednego z niezwykłych i trudnych do zrozumienia malarzy z przełomu XX i XXI w.: Malarstwo Nowosielskiego to malarstwo rozpięte na ramionach miłości niebiańskiej i miłości „ziemskiej”. Rozdarty przez te dwie miłości malarz przypomina czasem anioła, a czasem nietoperza wiszącego w podziemiach opuszczonej świątyni. Nowosielski jest rozdzierany nie na powierzchni płótna, deski czy muru, ale w podświadomości, poza ramami obrazu.