Akcje: Biblioteka – wstąp i wybierz! Powiatowy Dzień Bibliotekarza

piątek, 08 maja 2015
Akcje: Biblioteka – wstąp i wybierz! Powiatowy Dzień Bibliotekarza

8 maja 2015 r. w Czytelni Głównej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pracownicy  bibliotek publicznych powiatu jasielskiego spotkali się, by uczestniczyć w seminarium szkoleniowym, a także świętować. Powiatowy Dzień Bibliotekarza zainaugurował XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywający się pod hasłem Wybieram bibliotekę.

Spotkanie w zawodowym gronie było okazją do zastanowienie się nad rolą bibliotek w społeczności lokalnej oraz nad kierunkami rozwoju. Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, złożyła wszystkim bibliotekarzom życzenia z okazji wspólnego święta oraz wspólnie z instruktorem Haliną Łopatkiewicz, przedstawiła  najważniejsze tendencje w działalności bibliotek publicznych powiatu jasielskiego w 2014.

Bibliotekarze odkryli również urok tworzenia obrazkowych opowieści, dzięki poprowadzonym przez Renatę Grzegorczyk, warsztacie teatru obrazkowego kamishibai. Kamishibai oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji, wykorzystujący kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewniany parawan. Zadaniem bibliotekarzy było przygotowanie opowiadania Szalone hece w bibliotece. Przy pomocy ilustracji i krótkiego tekstu zostały przedstawione w sposób humorystyczny najciekawsze i najnowocześniejsze działania bibliotek.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza pozwolił dostrzec, że w bibliotekach powiatu jasielskiego jest miejsce na tradycyjne czytanie, kreatywne zajęcia z nowymi technologiami, międzynarodowe projekty a nawet…bajkowego słonia Elmera!