Facebook ikonka prawy margines

Dla bibliotekarzy: Biblioteki w działaniu. Powiatowy Dzień Bibliotekarza

środa, 29 maja 2019
Dla bibliotekarzy: Biblioteki w działaniu. Powiatowy Dzień Bibliotekarza

W dniu 29 maja 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza.

Podczas wydarzenia wręczono dyplomy laureatom konkursu na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2018 oraz odbyło się seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy bibliotek powiatowych „Biblioteka w działaniu – dobre praktyki MBP w Gorlicach” przeprowadzone przez Joannę Kalisz-Dziki – Dyrektor MBP w Gorlicach oraz Beatę Mituś – Kierownika Działu Animacji Czytelnictwa Dziecięcego i Młodzieżowego MBP w Gorlicach.

W spotkaniu wzięli udział: Stanisław Pankiewicz – Wicestarosta Jasielski, Elwira Musiałowicz-Czech – Zastępca Burmistrza Miasta Jasła oraz Wojciech Piękoś – Wójt Gminy Jasło. Goście podkreślili ważną rolę bibliotek w środowisku oraz złożyli życzenia bibliotekarzom z okazji ich święta. Małgorzata Sierżęga – Przewodnicząca Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie wręczyła dyplomy laureatom konkursu na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2018 „(Do)wolność czytania”. W województwie podkarpackim wyłoniono trzech laureatów, w tym aż dwóch z powiatu jasielskiego: II miejsce zajęła Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, a III miejsce Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Podczas części seminaryjnej  przedstawione zostały najważniejsze realizowane działania kulturalno-edukacyjne Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach a wraz z nimi dobre praktyki, wśród przedstawionych zagadnień znalazły się m.in. realizacje projektów i przedsięwzięć: „Z książką mi po drodze”, „Książka ma moc” oraz „Świadkowie lokalnej historii”.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza był okazją do czerpania inspiracji i dzielenia się ciekawymi pomysłami w zawodowym gronie, a także wspólnego świętowania.