Dla bibliotekarzy: Jak radzić sobie z trudnymi emocjami

wtorek, 15 - środa, 16 grudnia 2015
Dla bibliotekarzy: Jak radzić sobie z trudnymi emocjami

15 i 16 grudnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się warsztaty z zakresu rozwoju kompetencji osobistych dla pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.

Warsztaty poprowadziła Joanna Mróz – trenerka umiejętności psychologicznych, absolwentka Podyplomowego Studium Socjoterapii „Gestalt” w Krakowie oraz Szkoły Trenerów Psychologicznego Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Uczestnicy dwudniowego szkolenia ćwiczyli umiejętności komunikacyjne, pracowali nad budowaniem poczucia własnej wartości, poznawali sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Wszystko po to, aby nawiązywać i budować dobre relacje z czytelnikiem. Bibliotekarze zgłębili również podstawowe zasady i prawa asertywności, dzięki której można otwarcie wyrażać  swoje myśli, uczucia i przekonania w sposób respektujący uczucia, prawa i pragnienia innych.