Dla bibliotekarzy: Prezencja, uśmiech, dobre słowo nic nie kosztuje

piątek, 06 października 2017
Dla bibliotekarzy: Prezencja, uśmiech, dobre słowo nic nie kosztuje

6 października br. pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz gminnych bibliotek publicznych powiatu jasielskiego uczestniczyli w szkoleniu Dyplomacja na co dzień.

Prowadzący, z pełnym profesjonalizmem i dużą dawką humoru, poruszył m. in. następujące zagadnienia:

• zasady dotyczące odpowiedniego stroju i prezencji,
  • witanie, tytułowanie gości podczas uroczystości i wystąpień publicznych,
  • negocjacje i rozwiązywanie konfliktów,
  • radzenie sobie w trudnych sytuacjach,
  • jak wyjść z twarzą z gafy.

Zaprezentowane na szkoleniu charakterystyczne przypadki gaf popełnianych w środowiskach dyplomatycznych pozwoliły uczestnikom na nabranie dystansu do samych siebie i do otaczającej rzeczywistości.

Szkolenie poprowadził Łukasz Walewski - pisarz i dziennikarz radiowej Trójki, autor książek: Przywitaj się z królową: gafy, wpadki, faux-pas i inne historie (2015) oraz Ambasadorowie: czego nie powie Ci królowa (2016).

Życzymy wszystkim Bibliotekarzom umiejętnego wykorzystania porad i praktycznych wskazówek przedstawionych podczas piątkowego spotkania.