Dla bibliotekarzy: Święto zwykłych ludzi kochających książki

czwartek, 24 października 2024
Dla bibliotekarzy: Święto zwykłych ludzi kochających książki

24 października 2024 roku bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i bibliotek gminnych powiatu jasielskiego uczestniczyli w 27. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to jedna z największych imprez branży wydawniczo-księgarskiej, organizowana nieprzerwanie od 1997 roku. To wielkie literackie święto corocznie gromadzi w jednym miejscu zarówno wystawców z wielu branż związanych z książką i szeroko pojętą promocją czytelnictwa, jak również miłośników i pasjonatów literatury i czytania w różnym wieku.

W związku z obchodami 120. rocznicy urodzin Witolda Gombrowicza, 2024 rok został ustanowiony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej rokiem tego wielkiego pisarza. Aby uczcić te wydarzenia oraz  ukazać aktualność jego twórczości i postrzegania świata, mottem tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie stał się cytat z jego utworu „Operetka” - Zrzućcie maski! Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Targi to doskonała okazja by zorientować się co obecnie dzieje się na rynku wydawniczym, odkryć nowe tytuły, porozmawiać z ulubionymi autorami i poznać ofertę popularnych wydawnictw, które z roku na rok prześcigają się w aranżacjach swoich stanowisk, aby przyciągnąć wzrok i zachęcić czytelników do zatrzymania się na dłuższą chwilę.