Jasielska Biblioteka wyróżniona w programie Mistrzowie Kodowania

,
Jasielska Biblioteka wyróżniona w programie Mistrzowie Kodowania

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała certyfikat za zaangażowanie i udział w 2. edycji programu Mistrzowie Kodowania w roku szkolnym 2014/2015. Jasielska Biblioteka została wyróżniona przez organizatora programu – firmę Samsung Electronics Polska.

Mistrzowie Kodowania to ogólnopolski program edukacyjny, w ramach którego dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych uczą się programowania w języku Scratch. Jasielska Biblioteka jest jedną z siedmiu instytucji w województwie podkarpackim, które uczestniczą w programie i oferują bezpłatne zajęcia z nauki kodowania.

W pilotażowej edycji programu uczestniczyła szóstka uczniów szkół podstawowych: Patrycja, Paweł, Michał, Radek, Kuba i Ola. Mali programiści spotykali się od marca do maja br. w Czytelni Głównej MBP w Jaśle. Poznali środowisko Scratch, dowiedzieli się z jakich elementów powinna składać się gra, stworzyli swoje pierwsze gry, kartki multimedialne i opowieści. Zajęcia pomogły uczestnikom rozwijać analityczne i kreatywne myślenie oraz uwierzyć we własne możliwości. Dzięki kodowaniu wiem, że mogę więcej – powiedziała podczas zakończenie pilotażowej edycji Ola.

Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest przez Samsung Electronics Polska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.