Facebook ikonka prawy margines

Po iPad’y do Biblioteki! Jasielska Biblioteka laureatem konkursu „Tablety w bibliotece”

,
Po iPad’y do Biblioteki! Jasielska Biblioteka laureatem konkursu „Tablety w bibliotece”

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Tablety w bibliotece” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Spośród 651 konkursowych zgłoszeń, zgłoszenie jasielskiej Biblioteki zajęło III miejsce.

W ramach programu „Tablety w bibliotece” do Biblioteki trafi 6 nowoczesnych tabletów firmy Apple. Każde z urządzeń umożliwia m.in.: przeglądanie stron internetowych, robienie i edytowanie filmów oraz zdjęć, czytanie prasy i książek w formie elektronicznej. Dodatkowo tablety wyposażone są w wiele aplikacji edukacyjnych dedykowanych dzieciom, dorosłym i seniorom – np. do nauki języków obcych, wirtualnych podróży, tworzenia komiksów.

Dzięki tabletom, osoby odwiedzające Bibliotekę, zyskają m.in.:  dodatkowy punkt dostępu do bezpłatnego Internetu, możliwość tworzenia własnych treści multimedialnych, rozwijania umiejętności korzystania z nowych technologii.

O szczegółach projektu i możliwościach korzystania z tabletów poinformujemy wkrótce na stronie Biblioteki: www.mbp.jaslo.pl.

Więcej informacji:
Agata Warywoda
nowemedia@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 56 07