Facebook ikonka prawy margines

Projekt „Ojczysty – taki bystry!”

piątek, 26 marca 2021
Projekt „Ojczysty – taki bystry!”

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021 na realizację projektu „Ojczysty – taki bystry!”. Do programu zgłoszono 513 wniosków z całej Polski, dofinansowanie otrzymało 29 instytucji, w tym nasza Biblioteka.

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o języku polskim poprzez zachęcanie mieszkańców regionu do udziału w twórczych działaniach, warsztatach i animacjach, zabawach słowem oraz spotkaniach z cenionymi autorami. Wydarzenia będą się odbywać w bibliotece, instytucjach partnerskich, w przestrzeni miejskiej lub w formie online od marca do października 2021 roku.

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS.

Patronat medialny:  Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".

Zobacz także: