Facebook ikonka prawy margines

W Bibliotece patrzę w przyszłość!

W Bibliotece patrzę w przyszłość!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Filia nr 3 została nagrodzona w konkursie „O przyszłości – lokalnie” na najbardziej inspirujące spotkanie przeprowadzone w ramach projektu Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera. Biblioteka otrzymała nagrodę główną w kategorii „najlepszy cytat” za spotkanie z Agnieszką Łącką, doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaśle, a zwycięski cytat brzmi: Pytanie kim chcę być już nie jest tak trudne. Chce mi się planować, działać, dążyć do celu.

MBP w Jaśle, przystępując do projektu, stworzyła przestrzeń, dla ponad setki uczniów ze szkół Jasła i powiatu do inspirujących spotkań z młodymi profesjonalistami, którzy osiągnęli sukces zawodowy w branżach wykorzystujących nowe technologie oraz z doradcami zawodowymi.

Za nami spotkania m.in.: z grafikiem komputerowym, animatorem kultury, współwłaścicielem firmy 3J-Studio Grafiki i Ilustracji oraz kawiarni artystycznej „Kofi&Ti” Jakubem Jakubowskim czy z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaśle Agnieszką Łącką.

Spotkania w ramach projektu Link do przyszłości pomagają  młodym ludziom uwierzyć w siebie i w to, że mogą osiągnąć sukces. Spotykając się z osobami z lokalnego środowiska, które są aktywne zawodowo młodzi ludzie otrzymują impuls do własnej aktywności. Wierzą, że ich przyszłość zawodowa i edukacyjna leży w ich rękach – opowiada Agata Warywoda z MBP w Jaśle, koordynator lokalnej edycji spotkań w ramach projektu.

Dzięki spotkaniom uczestnicy otrzymują cały pakiet informacji o tym jak określać swoje predyspozycje zawodowe, odnaleźć się na rynku pracy czy planować swoją karierę. Zainteresowanie młodych ludzi projektem oraz wyróżnienie w konkursie dowodzi – Biblioteka to przestrzeń inspiracji, działania, a także odważnego spoglądania w przyszłość!

„Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” to ogólnopolski projekt firmy Microsoft, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.