Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Tajemnica Malutkiej
  Bajka z serii tych na zamówienie – do poduszki. Jest spokojna, wigilijna noc. Mała Ula prosi tatę by opowiedział bajeczkę. O czym tym razem? A o dziewczynce… Jakiej? Innej – podsumowuje miła słuchaczka.
 • Czycz i filmowcy
  Piotr Marecki postanowił zainteresować czytelników prozą Stanisława Czycza, w kontekście adaptacji filmowych. Mimo, że to proza hermetyczna i niezrozumiała, sporo tekstów autora „Pawany”, zostało sfilmowanych.
 • Brak zdefiniowanego szablonu dla artykułu o ID: 1014.
 • Miłości polskich królowych i księżniczek

  Życie miłosne władców intrygowało nie tylko ich podwładnych, ale i ludzi żyjących w późniejszych wiekach. O ile perypetie miłosne mężczyzn sprawujących władzę doczekały wielu opracowań, o tyle tajemnice alkowy ich małżonek traktowane były marginalnie.

 • Królewna Śnieżka
  Czy niesamowitej urody królewnie Śnieżce uda się uciec przed złym czarem macochy, a pracowitym krasnalom ocalić bliską sercu osobę?
 • Szkoła strachu
  Gdzieś w ostępach stanu Massachusetts ukryta jest Szkoła Strachu – ściśle tajny program prowadzony przez tajemniczą panią Wellington. To miejsce dla tych, którzy stracili nadzieję na pozbycie się dręczącej fobii.
 • Ekonomika kultury
  Autorka to badaczka kultury polskiej. W obszarze jej zainteresowań są ekonomiczne aspekty prowadzenia działalności kulturalnej czyli ekonomiki kultury, zależności pomiędzy polityką kulturalną, rozwojem społeczeństwa obywatelskiego a zarządzaniem w kulturze.
 • Wierszyki domowe

  Jak w zabawny sposób ożywić to, co nas na co dzień otacza i sprawić by wszystko przyjaźnie załopotało? Odpowiedź znajdziemy w tomiku wierszy Michała Rusinka dla najmłodszych.  

 • Ślady na piasku
  „Ślady na piasku” to nie tylko saga rodziny kresowej, lecz również historia wielu rodzin dotkniętych tym samym losem. Autorka, która urodziła się tuż przed wybuchem wojny we Lwowie, przeplata zapamiętane przez siebie wydarzenia ze wspomnieniami dorosłych.
 • Złowieszczy mrok
  Złowieszczy mrok to szósty tom serii o Septimusie Heapie. Septimus i Jenna kończą czternaście lat i zgodnie z obowiązującym zwyczajem stają się wystarczająco dorośli, aby decydować o swoim życiu.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
październik 2022
pn wt śr cz pt so nd
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31