Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Szlak architektury drewnianej

  Przewodnik prezentuje bogaty dorobek kultury materialnej mieszkańców regionu. Są to obiekty budownictwa drewnianego i zabytki kultury ludowej. 

 • Bieszczady na weekend
  Przewodnik turystyczny zawiera opis jedenastu starannie opracowanych tras, które można pokonać w czasie jednego weekendu. Korzystanie ułatwia przejrzysty podział na poszczególne trasy, poszerzony o konsekwentny układ informacji.
 • Dama w jedwabnej sukni
  Helena Sanguszko była jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych kobiet żyjących w XIX w. Zasłynęła nie tylko urodą ale również niezwykłym czarem i darem zjednywania sobie ludzi. O jej rękę i niebagatelny majątek starali się arystokraci polscy, włoscy, austriaccy.
 • Ed Stafford: Wyprawa wzdłuż Amazonki
  Książka napisana świetnym językiem, pełna barwnych epizodów towarzyszących autorowi podczas podróży. Swoją przygodę z Amazonką zaczął od ciężkiej pracy przy logistycznym przygotowywaniu innych ekspedycji naukowo-badawczych w Patagonii. Po kilku latach zdobywania doświadczeń mógł pomyśleć o spełnieniu swojego marzenia.
 • Obelisk
  Gideon Davis, negocjator z ramienia ONZ, potrafi pokojowo zakończyć każdy globalny konflikt. Za swoje osiągnięcia otrzymuje właśnie wysokie odznaczenie z rąk prezydenta Stanów Zjednoczonych, jednak zamiast świętować swój sukces dostaje kolejne niełatwe zadanie.
 • Deyna, Legia i tamte czasy
  Zbliżały się igrzyska olimpijskie. Nowym trenerem reprezentacji został Kazimierz Górski. Zaczął w maju 1971 roku od zwycięstwa w wyjazdowym meczu ze Szwajcarią w Lozannie. I tak nastała złota era polskiej reprezentacji. Zmieniło się także życie Kazimierza Deyny.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
marzec 2023
pn wt śr cz pt so nd
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31