Facebook ikonka prawy margines

Konkursy: 75. Urodziny, czyli Lato z Pippi

środa, 01 lipca 2020
Konkursy: 75. Urodziny, czyli Lato z Pippi

UWAGA!!! Termin składania prac przedłużony do 5 października 2020.

Pamiętacie dziewięcioletniego rudzielca z charakterystycznymi, sterczącymi warkoczami i mnóstwem piegów? Ta niezwykła dziewczynka z ogromną fantazją i głową pełną pomysłów na każdą okazję, która mieszka w Willi Śmiesznotce z małpą, Panem Nilssonem i cętkowanym koniem, nie pozostawia obojętnym nikogo, kto ją poznał.

W tym roku przypadają 75. urodziny Pippi Pończoszanki, bohaterki, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie za jej oryginalność, poddawanie w wątpliwość zasad wymyślonych przez dorosłych i niezależność. Z tej okazji Wydawnictwo Jungoffska organizuje konkurs ogólnopolski pt. "75. Urodziny, czyli Lato z Pippi". Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jako Ambasadorzy Konkursu  zapraszają dzieci, młodzież i ich rodziców do wspólnej zabawy. 

Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace mające formę literacką lub plastyczną. Forma literacka to limeryk humorystyczny i wesoły inspirowany postacią i przygodami Pippi. Forma plastyczna jest dowolna. Może być wykonana techniką dowolną (rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki/wydzieranki/wyklejanki, grafika, kolaż, konstrukcje z różnego materiału np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy powinno być zobrazowanie postaci Pippi inspirowane twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej.

W Konkursie mogą brać udział zespoły rodzinne, tj. 1 dziecko i 1 dorosły (w przypadku pracy plastycznej dzieci do 12. roku oraz dorośli członkowie ich rodzin, w przypadku pracy literackiej dzieci do 16 roku życia oraz dorośli członkowie ich rodzin). Członkami rodziny mogą być np. rodzice, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujkowie, ciocie, kuzynostwo. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu!

Prace wykonane przez dzieci w wieku przedszkolnym prosimy składać w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przyjmujemy prace od uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Termin składania prac do 21 września 2020 r.

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody! Prace nagrodzone na pierwszym etapie Konkursu przechodzą do etapu ogólnopolskiego. Rozstrzygnięcie pierwszego etapu nastąpi do 9 października 2020.

Regulamin Konkursu wraz z Formularzem zgłoszeniowym na konkurs „75 Urodziny, czyli Lato z PIPPI”, Zgodą osób pełnoletnich uczestniczących w Konkursie, Zgodą ustawowego przedstawiciela niepełnoletniego uczestnika można pobrać ze strony Biblioteki lub Przedszkola. Zapraszamy też na stronę organizatora Wydawnictwo Jung-off-ska

Szczegółowe informacje i przyjmowanie prac:    
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 

ul. Kołłątaja 1,
tel. 13 446 26 02, wew. 35                                                                           
Oddział dla Dzieci i Młodzieży                                                       

Magdalena Chart                                                                            
Renata Grzegorczyk                                                                        
dzieci@mbp.jaslo.pl      

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle
ul. Kochanowskiego 6
tel.: 504 074 864

Anna Zielińska
Mariola Pancarowicz
info@bajkoweprzedszkole.com