Konkursy: Konkurs na Demotywator literacki rozstrzygnięty!

czwartek, 09 maja 2013
Konkursy: Konkurs  na Demotywator  literacki rozstrzygnięty!

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na Demotywator literacki odbyło się  9 maja 2013 r. w sali widowiskowej JDK w ramach finału XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Celem konkursu była  promocja literatury i czytelnictwa przy użyciu nowatorskiej formy-demotywatora. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu autorskiego demotywatora promującego szeroko rozumiane: książkę, literaturę, czytelnictwo.  Na konkurs wpłynęło łącznie 43 prace złożone przez 34 uczestników.  Jury oceniając utwory brało pod uwagę zgodność z założeniami konkursu, samodzielność i estetykę wykonanej pracy, wyobraźnię i dowcip autora przy połączeniu zdjęcia bądź obrazka z komentującym zawartość podpisem. Jury w składzie: Anna Brożyna – plastyk, Jasielski Dom Kultury, Marcin Rąpała  - DPD  muzyk, Małgorzata Piekarska– dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Kinga Kosiba – redaktor naczelna „Oculusa”, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,  Katarzyna Krzyżak – redaktor „Oculusa”, I Liceum Ogólnokształcące  w Jaśle, Beata Szybka – koordynator projektu „Wariacje Literackie”, pracownik MBP w Jaśle,  przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda   Aleksandra Mistachowicz
II nagroda   nie przyznano
III nagroda   Kamil Bonar
Wyróżnienie:  Julia Adam

Konkurs realizowany był w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz portale: www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.mojemiasto.info.pl; www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.itvpodkarpacie.pl.

Patronat medialny:
Dofinansowanie: