Projekty: „Bycie sobą – najlepszą metodą!” Konkurs literacko-artystyczny

poniedziałek, 23 października 2023
Projekty: „Bycie sobą – najlepszą metodą!” Konkurs literacko-artystyczny

W ramach projektu „Okamgnienie – wrażliwi na czytanie!” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci z klas 4-5 szkoły podstawowej do udziału w konkursie literacko-artystycznym „Bycie sobą – najlepszą metodą!”

Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 8 listopada 2023 w godz. 10.00-12.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1 w Jaśle. Uczestnikom konkursu zostanie przeczytany fragment książki „Jaszczurunia” Marty Guśniowskiej z ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Ich zadaniem będzie zilustrowanie przeczytanego tekstu dowolną techniką, z materiałów przygotowanych przez Organizatora Konkursu w określonych ramach czasowych.

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa, zaangażowanie czytelników utalentowanych artystycznie do czerpania inspiracji z literatury, zwrócenie uwagi na zagadnienie tolerancji w życiu codziennym i akceptację różnorodności w otoczeniu oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Zgłoszenia chętnych do udziału w konkursie przyjmujemy do 3.11.2023 w Oddziale dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1).

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 14 listopada 2023 r., podczas spotkania autorskiego z Jolą Richter-Magnuszewską.

Regulamin Konkursu oraz pozostałe dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w Konkursie dostępne na stronie: www.mbp.jaslo.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.