Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2008

 • Ferie z biblioteką nie były nudne
  28 stycznia 2008
  Tegoroczne ferie zimowe w Oddziale dla Dzieci oraz trzech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle upłynęły w ścisłym kontakcie z książkami, czyli tym co w bibliotece najważniejsze. Od 14 do 25 stycznia 2008 roku w MBP w Jaśle głośno czytane były utwory Jana Brzechwy z okazji 110 rocznicy urodzin tego popularnego polskiego pisarza. Dzieci uczęszczające na cykl zajęć „Ferie ze Stasiem Pytalskim” sprawiły, że w bibliotece było gwarno i wesoło. Z zaproszenia na wspólne spędzanie ferii skorzystało blisko 245 dzieci. Oferta programowa była interesująca, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były gry zręcznościowe, konkursy literackie, plastyczne, kalambury i zabawy językowe.
 • Współpraca UTW i MBP w Jaśle
  19 stycznia 2008
  Coraz większe zainteresowanie komputerem i internetem jako środkiem komunikacji, sprawiło, że do tego świata chcą przynależeć nie tylko ludzie młodzi, ale również starsi, dla których w większości jest to nowe narzędzie i medium technologiczne.
 • Komputerowa obsługa czytelników na Filii nr 1 MBP w Jaśle
  14 stycznia 2008
  14 stycznia br. uruchomiona została komputerowa obsługa czytelników w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która mieści się w Domu Parafialnym przy ulicy Sobniowskiej 34. Jest to kolejny punkt realizacji projektu "Budowa Społeczeństwa Informacyjnego w Gminie Miasto Jasło", który wdrażany jest i realizowany dzięki środkom unijnym ZPORR, jak również następny krok w zakresie komputeryzacji jasielskiej biblioteki.
 • Wystawa: Reprint teraźniejszości w dokumentach życia społecznego
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, realizując zadanie wynikające ze Statutu, gromadzi materiały dotyczące własnego regionu, w tym dokumenty życia społecznego od 2001 roku. Obecnie posiada we własnych zbiorach blisko siedem tysięcy materiałów. Najcenniejsze z nich prezentujemy na wystawie. Obok druków okolicznościowych organizacji pożytku publicznego, folderów promocyjnych i materiałów konferencyjnych, prezentujemy archiwalne wydania biuletynów solidarnościowych oraz jednodniówek, pozyskanych dzięki ofiarności osób prywatnych, między innymi Adama Pawlusia, Antoniego Pikula, Zbigniewa Dranki. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym, Muzeum Regionalnym czy Jasielskim Domem Kultury otrzymujemy bieżące materiały. Uzupełnienia wymagają druki ulotne z ośrodków edukacyjno - oświatowych, oraz wielu stowarzyszeń. Brakuje dokumentów życia społecznego z współczesnych, jak i nie istniejących już zakładów pracy. Dążąc do kompletności zbiorów pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej zaangażowali się w pozyskiwanie druków ulotnych na drodze osobistych zainteresowań jak i kontaktów towarzyskich. Potrzebujemy jednak wsparcia.
 • III Festiwal Poezji i Prozy
  Po raz kolejny zapraszamy do udziału w literackich peregrynacjach, przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. W dniach od 4 – 7 listopada odbędzie się szereg spotkań autorskich, dyskusji o literaturze oraz koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Anny Szałapak.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
marzec 2023
pn wt śr cz pt so nd
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31