Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2007

 • Spotkanie z udziałem Rafała Rżanego i Mariusza Kalandyka
  18 grudnia 2007
  Dyskusja 18 grudnia br. o języku współczesnej poezji z udziałem Rafała Rżanego i Mariusza Kalandyka zakończyła projekt „W kręgu słowa - spotkania i dyskusje literackie”, realizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle i Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Jasła. Dyskusję poprowadziła Barbara Sokołowska.
 • Wartościowy projekt sprawił wiele radości
  17 grudnia 2007
  Od kwietnia do grudnia 2007 roku, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przeszło 2360 dzieci z Jasła i powiatu jasielskiego mogło wziąć udział w różnego rodzaju imprezach, spotkaniach, zabawach i konkursach.
 • 14 grudnia 2007
  14 grudnia br. w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, odbyło się spotkanie autorskie z Janem Tulikiem zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle i Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach projektu „W kręgu słowa - spotkania i dyskusje literackie”, realizowanego przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Jasła. Spotkanie poprowadziła Barbara Sokołowska.
 • Spotkanie z Ewą Nowak
  12 grudnia 2007
  Ewa Nowak autorka wielu książek dla młodzieży (m.in.: Wszystko, tylko nie mięta, Diupy, Lawenda w chodakach, Krzywe 10, Chłopak Beaty, Cztery łzy, Lina Karo, Furteczki, Piątki) spotkała się 12 grudnia 2007 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z jasielską młodzieżą .
 • Spotkanie autorskie z Andrzejem Potockim
  10 grudnia 2007
  10 grudnia br. w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Potockim zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle i Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach projektu „W kręgu słowa - spotkania i dyskusje literackie”, realizowanego przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Jasła. Spotkanie poprowadziła Barbara Sokołowska.
 • Mikołajki z Mikołajkiem w MBP w Jaśle
  04 grudnia 2007
  W jakim kraju urodził się św. Mikołaj? Co mogą otrzymać od św. Mikołaja niegrzeczne dzieci? Jaki jest ulubiony kolor św. Mikołaja i skąd wie, jaki prezent pragnie otrzymać dziecko?
 • Spotkanie autorskie z Natalią Usenko
  28 listopada 2007
  28 listopada 2007 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła Natalię Usenko –pisarkę, poetkę, tłumaczkę, autorkę ponad 200 książek dla dzieci. Podczas dwóch spotkań autorka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, którzy prześcigali się w zadawaniu jej pytań.
 • Spotkanie autorskie z Krzysztofem Vargą
  21 listopada 2007
  21 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Krzysztofem Vargą, pisarzem i dziennikarzem, autorem powieści: „Chłopaki nie płaczą”, „Śmiertelność” (1998), „Bildungsroman”(2000), „Tequila” (2001), „Karolina” (2002), „Nagrobek z lastryko” (2007) oraz „45 pomysłów na powieść”.
 • Jubileusz 60-lecia biblioteki
  14 listopada 2007
  14 listopada 2007 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle obchodziła 60. lecie swojej działalności. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Alicja Zając, Elżbieta Stefańczyk (Wicedyrektor Biblioteki Narodowej, Prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich), Prezes Polskiego Związku Bibliotek, Jan Krajewski, Dyrektor WiMBP w Rzeszowie Stanisław Turek oraz radni, dyrektorzy szkół i bibliotek, stowarzyszeń oraz placówek oświatowo-wychowawczych a także byli pracownicy biblioteki.
 • Komputerowa obsługa czytelników w Filii nr 3
  30 października 2007
  30 października br. uruchomiona została komputerowa obsługa czytelników w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która mieści się przy ulicy Szopena 22. Jest to kolejny punkt realizacji projektu "Budowa Społeczeństwa Informacyjnego w Gminie Miasto Jasło", który wdrażany jest i realizowany dzięki środkom unijnym ZPORR, jak również następny krok w zakresie komputeryzacji jasielskiej biblioteki.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz