Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2017

 • Kluby: Tajemnice Rades
  28 grudnia 2017

  Czy chciałbyś poznać Wolne Miasto Rades? Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, kiedy po ulicach, obok zwykłych ludzi, spacerują zmiennokształtni? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi, przyjdź na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 28 grudnia (czwartek) br. o godz. 12.00.

   

   

 • Kluby: Gwiazdkowa noc
  18 grudnia 2017

  Późnym popołudniem 18 grudnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w miłej i radosnej atmosferze dzieci i rodzice z Klubu Czytających Rodzin rozpoczęli przedświąteczne przygotowania.

 • Kluby: Przyzwoitość pojedynczego człowieka – „Dom pod Lutnią” Kazimierza Orłosia
  18 grudnia 2017

  18 grudnia 2017 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Kazimierza Orłosia „Dom pod Lutnią”.

 • Juniwersytet: Kreacja – Tolerancja
  16 grudnia 2017

  16 grudnia 2017 r. mali pasjonaci wiedzy spotkali się na kolejnych zajęciach w ramach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego, aby wraz z ilustratorką książek Anną Kaszubą-Dębską poszukać odpowiedzi na pytanie: Co to jest TOLERANCJA?

 • Cykle: Akademia Wyobraźni - Pora na przedświąteczne przygotowania
  16 grudnia 2017

  Boże Narodzenie tuż, tuż… Ale zanim przyjdą święta, koniecznie musimy się do nich dobrze przygotować! O uroku przedświątecznych prac przekonali się mali uczestnicy zajęć Akademia Wyobraźni, które odbyły się 16 grudnia 2017 r. w Filii  nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Edukacja: Czarodziejka dzieciństwa
  15 grudnia 2017

  Jaka była ulubiona zabawa małej Astrid? Kim jest Kalle Blomkvist? Dlaczego Karlsson mieszka na dachu i gdzie leży Smalandia? 12 i 15 grudnia br. młodzi czytelnicy mogli poszukać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących książek i życia Astrid Lindgren w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Jezus odziany w pokorę
  15 grudnia 2017

  15 grudnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się  spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

 • Edukacja: Magia Bożego Narodzenia
  13 - 18 grudnia 2017

  Co to jest Wigilia? Jakie potrawy znajdują się na stole wigilijnym? Czy w całej Polsce święta obchodzi się tak samo? Co śpiewamy w czasie świąt? Jak w Australii ludzie świętują Boże Narodzenie? Na te poważne tematy rozmawialiśmy z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 6, które w dniach 13–18 grudnia 2017 r. odwiedziły Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Kto czyta, żyje wiele razy
  13 grudnia 2017

  Nie wszystkich trzeba namawiać do czytania. Spotkanie  DKK „Zaczytani” 13 grudnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbywające się pod hasłem "Kto czyta, żyje wiele razy?", przyciągnęło młodzież zainteresowaną bestsellerami i chętną do rozmawiania o ulubionych książkach.

 • Warsztaty zdrowego żywienia i savoir-vivre w bibliotece.
  12 - 14 grudnia 2017

  Co jeść by zachować zdrowie i dobre samopoczucie? Jak nakryć stół na przyjęcie oraz jakie są zasady savoir-vivre przy stole w domu i restauracji – o tym wszystkim dowiedzieli się uczestnicy cyklu warsztatów, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 12 oraz 14 grudnia 2017 r.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz