Kluby: Jezus odziany w pokorę

piątek, 15 grudnia 2017
Kluby: Jezus odziany w pokorę

15 grudnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się  spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

W tym roku „Michaliny” nie wykonywały w bibliotece świątecznych ozdób, tylko przywiozły je ze sobą. Na stole pachniały gałązki ze świerka, przystrojone w bibułkowe kwiaty, bogato zdobione stroiki, lukrowane pierniki, bańki i świeczki. Jadwiga Chochołek zaprezentowała wspaniałą serwetę, która będzie ozdobą jej stołu podczas wieczerzy.
Drożdżowe roladki ze szpinakiem upieczone przez Marię Słowik zrobiły furorę. Donośnie śpiewane kolędy, przeplatały się wspomnieniami obrzędów i tradycji wigilijnych.
Stanisława Gierlasińska przeczytała wierszowane opowiadanie o zwierzętach, które otrzymują dar mówienia ludzkim głosem. Zebranych wzruszyła „Samotna Wigilia” Marii Buczyńskiej: „ [...] że Jezus rodzi się tej nocy między bydlętami w stajence ubogi, bezsilny, odziany w pokorę”– deklamowała poetka z Dębowca.

Życzenia imieninowe przyjęła Barbara Rodak.