Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2020

 • Kluby: Kobieta wielu pasji
  06 sierpnia 2021

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni,  zaprasza na spotkanie z Beatą Preisner – malarką, poetką, muzykiem.

 • Wystawy: „Światło i cień”
  30 grudnia 2020

  Czytelników oczekujących w holu na skorzystanie z oddziałów Biblioteki czeka uczta wizualna. Dzięki uprzejmości Muzeum Zamoyskich w Kozłówce prezentujemy wystawę „Światło i cień”, poświęconą Biblii z ilustracjami Paula Gustava Doré.  Ekspozycja składa się z 11 plansz wraz z biogramem autora i wybranymi rycinami ze Starego i Nowego Testamentu.

 • Cykle: Czytamy ze smakiem
  29 grudnia 2020

  Czy wiecie, że pokrzywa pod kłującymi włoskami ukrywa bogactwo drogocennych dla zdrowia składników, a w średniowieczu wierzono, że jeden listek bazylii może uchronić przed trującym spojrzeniem potwornego bazyliszka?  Jakie inne tajemnice możemy odkryć w kuchni i gdzie szukać kulinarnych inspiracji?

 • Dobra wiadomość dla miłośników e-booków – bezpłatny roczny dostęp do serwisu Legimi
  28 grudnia 2020

  Z przyjemnością informujemy, że mamy dobrą noworoczną wiadomość dla czytelników, którzy lubią czytać e-booki i słuchać audiobooków, a w 2020 r. aktywnie korzystali z serwisu Legimi. Od 29 grudnia 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle dysponować będzie kodami do serwisu Legimi, ważnymi od momentu aktywowania do 21 grudnia 2021 r., a więc przez prawie cały 2021 rok.

 • Zbiory regionalne Biblioteki wzbogaciły się o kolejne dwa zestawienia bibliograficzne
  23 grudnia 2020

  W 2020 r. zbiory regionalne Biblioteki wzbogaciły się o kolejne dwa zestawienia bibliograficzne „Jasło i jaślanie w latach II wojny światowej: zestawienie bibliograficzne za lata 1969-2019”  i  „Jasielski Dom Kultury: zestawienie bibliograficzne za lata 1995 – 2020”.

 • Godziny funkcjonowania Biblioteki w okresie świątecznym
  22 grudnia 2020

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w okresie świątecznym.

 • Projekty: Do CZYTANIA! Gotowi! Start! Podsumowanie projektu MBP w Jaśle
  21 grudnia 2020

  Jak ważne jest czytanie oraz w jaki sposób dzięki książkom możemy przyjemnie i twórczo spędzić czas, przekonali się uczestnicy działań w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! realizowanego od lipca do grudnia 2020 r. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

 • Życzymy Wesołych Świat!
  21 grudnia 2020

  Miłości. Bliskości. Zdrowia. Pokoju. Świątecznie i Noworocznie życzy Zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Juniwersytet: Zasady pomagają nam zrozumieć świat – spotkanie z Łukaszem Walewskim.
  19 grudnia 2020

  19 grudnia 2020 studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w spotkaniu online z Łukaszem Walewskim – dziennikarzem, specjalistą od dyplomacji i savoir-vivre’u oraz autorem książki dla dzieci „Mali dyplomaci – czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat”.

   

   

 • Projekty: BiblioMOCNI w proMOCji! Podsumowanie projektu MBP w Jaśle
  18 grudnia 2020

  Od  września do grudnia 2020 br. bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego w ramach projektu „BiblioMOCNI w proMOCji!” wzięli udział w warsztatach oraz szkoleniach pozwalających poszerzyć zakres wiedzy merytorycznej, nabyć nowe umiejętności oraz poznać dobre praktyki na płaszczyźnie promocji działań wokół książki i biblioteki oraz kultury i życia społecznego.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz