Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2009

 • Finał XIV Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
  13 maja 2009
  Po raz czternasty Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Jasło zorganizowali Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
 • Magiczna Anatolia
  13 maja 2009
  13 maja 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle odbyło się spotkanie z Tomaszem Dobrowolskim, który opowiadał o swojej ostatniej podróży po Turcji. Relacji towarzyszyła prezentacja filmu przygotowanego przez Andrzeja Kuklę.
 • Spotkanie z Eustachym Rylskim
  12 maja 2009
  W ramach VI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 12. maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z młodzieżą jasielskich szkół rozmawiał Eustachy Rylski.
 • Spotkanie z Jadwigą Matuszewską i Urszulą Wójcik
  11 maja 2009
  Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach Tygodnia Bibliotek gościł poetki związane z regionem jasielskim Jadwigę Matuszewską i Urszulę Wójcik.
 • 11 maja 2009
  W dniu 11 maja w trakcie VI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle pragnąc uczcić Dzień Bibliotekarza zorganizowały spotkanie władz samorządowych miasta, starostwa i gmin powiatu jasielskiego z bibliotekarzami bibliotek publicznych powiatu jasielskiego. W spotkaniu uczestniczyli również Stanisław Turek, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz Lucyna Kloczkowska, koordynator Programu Rozwoju Bibliotek FRSI.
 • Spotkanie autorskie z Hubertem Klimko - Dobrzanieckim
  08 maja 2009
  O czym marzył mały Bangsi? Dlaczego Grimur nosił na głowie metalowy czajnik? Czy wszyscy ludzie są źli? Oraz dlaczego Bezkres nie czuje się już samotny?
 • 13 Poprzeczna w młodzieżowym DKK
  04 maja 2009
  Kiedy i jak rozmawiać z młodymi ludźmi na trudne tematy? Jakie problemy dręczą dzisiejszych nastolatków? W jaki sposób współczesna powieść może pomagać w rozwiązywaniu tych problemów? m.in. o tym rozmawiało14 młodych miłośników literatury w trakcie kolejnego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 4 maja 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Spotkanie autorskie z Jackiem Komudą
  27 kwietnia 2009
  27 kwietnia 2009 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła Jacka Komudę. Antagonista sienkiewiczowskiej wizji szlachetnych Lachów i ambasadorów martyrologii dziejów Polski, przedstawił własny ich obraz.
 • Festiwalowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
  27 kwietnia 2009
  W dniach od 17 – 27 kwietnia 2009 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz czwarty zorganizowała Festiwal Poezji i Prozy. Termin Festiwalu został wybrany nieprzypadkowo, 23 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W programie IV Festiwalu Poezji I prozy znalazły się spotkania autorskie, promocje nowości wydawniczych i koncert piosenki poetyckiej. Nowością były projekcje filmów „Felicjanek 10” dla dzieci i „Senność” dla dorosłych oraz spotkania z ich twórcami reżyserem i scenarzystą. Starsi czytelnicy mieli możliwość spotkać się z Tomaszem Różyckim, znanym poetą młodego pokolenia, Manulą Kalicką, która promowała swoją najnowszą książkę „Kochaj i tańcz. 20 lat wcześniej”, Martą Mizuro pomysłodawczynią antologii współczesnych polskich opowiadań „Zaraz wracam” oraz twórcami liberatury Katarzyną Bazarnik i Zenonem Fajferem. Tańce z Ciotką Klotką, wspólne śpiewanie największych hitów „Fasolek”, warsztaty plastyczne prowadzone przez ilustratora „Świerszczyka” oraz poznawanie przepisów kulinarnych to tylko wybrane z bardzo wielu atrakcji, które czekały na dzieci ...w bibliotece
 • Spotkanie Sybiraków w bibliotece
  23 kwietnia 2009
  23 kwietnia 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z okazji 69. rocznicy deportacji i zbrodni katyńskiej odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Oddziału oraz Zarządu Koła Terenowego w Jaśle zorganizowane przez Prezesa Władysława Kuźmę.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
lipiec 2022
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31