Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2017

 • Akcje: Pan Kleks i mój idol Strażak
  13 czerwca 2017
  Kto uczył się w Akademii Pana Kleksa? Dokąd prowadzą furtki w murze otaczającym Akademię? Jak długo przygotowują się strażacy do wyjazdu na akcję? Na te pytania znają już odpowiedzi uczestnicy wydarzeń zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach XVI OTCD.
 • Akcje: Nasi przyjaciele: policjanci i pielęgniarki
  13 czerwca 2017
  XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozpoczęła głośnym czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Wiersz czytały mamy Janka i Kuby – uczestników zajęć z cyklu „Spacer z Sokratesem”. Głośnemu czytaniu towarzyszyły artystyczne zabawy w tworzeniu papierowego teatrzyku Kamishibai.
 • Akcje: Rozczytana radość!
  13 czerwca 2017
  Gdzie są okulary pana Hilarego? O czym marzy Dyzio? Co niósł Grześ przez wieś? Zastanawiali się uczestnicy rozczytanych spotkań w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która aktywnie włączyła się w obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
 • Kluby: Los, który nie pociesza – Nikifor
  12 czerwca 2017
  12 czerwca 2017 r. w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyła się rozmowa o Nikiforze Krynickim z cyklu „Filmowe portrety malarzy”. Spotkanie poprowadziła Emilia Polak, autorka regionalnych książek o jasielszczyźnie.
 • Kluby: Odwaga bycia nikim – Nikifor w Klubie Powiększania Wyobraźni
  12 czerwca 2017

  Z cyklu „Filmowe portrety malarzy” Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o filmie Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze „Mój Nikifor”.

 • Kluby: Moc rodzinnego czytania – VI urodziny Klubu Czytających Rodzin
  08 czerwca 2017

  8 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w radosnej i rozczytanej atmosferze dzieci oraz rodzice z Klubu Czytających Rodzin świętowali VI rocznicę rodzinnych spotkań.

 • Akcje: XVI OTCD – Ciotka Klotka i mali filozofowie
  07 czerwca 2017

  Jaka jest ulubiona książka Ewy Chotomskiej? Czy autorka lubi biżuterię? Co woli pisać: książki czy piosenki? Odpowiedzi na te pytania znają już uczestnicy spotkania z Ewą Chotomską, które odbyło się 7 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Czarodziej Julek – inauguracja XVI OTCD w MBP w Jaśle
  06 czerwca 2017

  Czytanie zbliża czytających i słuchających, dorosłych oraz dzieci, pozwala snuć marzenia, które kiedyś mogą się spełnić. Przekonali się o tym uczestnicy pikniku zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle 6 czerwca br., inaugurującego XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie zbliża”.

 • Akcje: Czytanie zbliża. XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
  03 - 10 czerwca 2017

  Czy można wygrać bitwę na ... kleksy? Kto ma przyjaciółkę pielęgniarkę? Czym różni się wiersz od piosenki i o czym w dzieciństwie marzył autor słynnej LOKOMOTYWY? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą najmłodsi, biorący udział w wydarzeniach organizowanych w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

 • Wystawy: Architektura dawnego Jasła w literaturze i fotografii
  02 czerwca 2017

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Architektura dawnego Jasła w literaturze i fotografii”.  Wystawa ma na celu zabranie naszych czytelników w krótką podróż po przedwojennym Jaśle. Zaprezentowano na niej zdjęcia i pocztówki, uzupełnione fragmentami wspomnień.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz