Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2017

 • Kluby: Magia i prorocze sny
  24 kwietnia 2017

  24 kwietnia 2017 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Fan Book Soboniów”. Tym razem młodzi czytelnicy spotkali się także z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Rozmawiano o książce Larie A. Farii „Niebieski płomień na koszmary”.

 • Akcja „Żonkile - łączy nas pamięć!
  20 kwietnia 2017

  Od kilku lat biblioteki oraz inne instytucje edukacyjne włączają się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim. W tym roku także Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się w tę ogólnopolską akcję.

 • Kluby: Wielkanoc z „Michalinami”
  11 kwietnia 2017

  11 kwietnia 2017 r. przy pięknie zastawionym stole i znakomitych potrawach Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” spędził świąteczne spotkanie z młodzieżą oraz nauczycielami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.

 • Wystawy: Modlitwa ikony
  10 kwietnia 2017
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Modlitwa ikony”. Celem wystawy nie jest pokazanie wielowiekowej historii i szczegółowych technik pisania ikon. Zapraszamy jedynie na chwilę zadumy nad tym, co ważne.
 • Wesołych Świąt Wielkanocnych!
  10 kwietnia 2017

  Pełnych pokoju, radości i wzajemnej życzliwości Świąt Wielkanocnych. Niech nadchodzący czas doda sił i zainspiruje do podejmowania nowych działań.

 • Cykle: Spacer z Sokratesem - pora na przedświąteczne przygotowania
  31 marca - 01 kwietnia 2017

  Wielkanoc tuż, tuż… Ale zanim przyjdą Święta, koniecznie musimy się do nich dobrze przygotować! O uroku przedświątecznych przygotowań przekonali się mali uczestnicy zajęć „Spacer z Sokratesem” 31 marca i 1 kwietnia 2017 r. w Filii nr 1 i Filii nr 3  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Rozdzieleni
  28 marca 2017

  28 marca 2017 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawiali o problemach poruszonych w książce Martina Sixsmitha „Tajemnica Filomeny”.

 • Edukacja: Smog czy smok?
  27 marca 2017

  W marcu dzieci  z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle i Niepublicznego Przedszkola Krasnoludki z Glinika Polskiego uczestniczyły w zajęciach „Smog czy smok - co to jest powietrze?", zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Filip Springer „Księga zachwytów”
  27 marca 2017

  27 marca 2017 w Dyskusyjnym Klubie Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Filipa Springera „Księga zachwytów”.

 • Akcje: E-pasjonaci podbijają Sieć! - Tydzień z Internetem 2017
  27 marca - 02 kwietnia 2017

  Czy każdy może zostać blogerem i dzielić się swoimi pasjami w Internecie? Ile przepisów na sernik uda nam się znaleźć na jednym blogu kulinarnym? Co można zrobić z papieru i zwykłych słoików? Jakie zawody są związane z branżą IT? Na te oraz inne pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi podczas spotkań w ramach Tygodnia z Internetem, który w tym roku odbywał się pod hasłem  „Inspiruj się i dziel swoimi pasjami”.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz