Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Juniwersytet: Z nauką za pan brat – zakończenie roku akademickiego 2017/2018 na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym
  09 czerwca 2018

  9 czerwca 2018 r. w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście zakończyli rok akademicki i odebrali  gratulacje oraz dyplomy z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Jasła Elwiry Musiałowicz-Czech i rektora uczelni prof. nadzw. dr inż. Stanisława Polańskiego. Nad merytorycznym programem i przebiegiem zajęć  tegorocznej edycji Juniwersytetu czuwała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

 • Akcje: XVII OTCD – Czytanie łączy w Filii nr 2
  09 czerwca 2018

  Ile wagoników ciągnie Lokomotywa? Kim jest pan Kuleczka i jakich ma przyjaciół? Jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę? Na te pytania znają już odpowiedzi dzieci biorące udział w zajęciach zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach 02– 10 czerwca 2018 r. w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

 • Projekty: Bajkowy powrót do czasu dzieciństwa – warsztaty animacji dla seniorów
  08 czerwca 2018

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza seniorów do udziału w warsztatach animacji poklatkowej "Anegdoty z dzieciństwa" – prowadzonych przez Anielę Lubieniecką, reżysera, scenarzystę, animatora.

 • Akcje: XVII OTCD – Gdyby jajko mogło mówić – spotkania z Renatą Piątkowską
  07 czerwca 2018

  7 czerwca br. uczniowie szkół podstawowych oraz uczestnicy Klubu Czytających Rodzin   wzięli udział w spotkaniach z jedną z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci i młodzieży – Renatą Piątkowską.

 • Projekty: Czy warto się ubezpieczać?
  06 czerwca 2018

  Jak ważne jest ubezpieczenie i jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie – o tym wszystkim dowiedzieli się na kolejnym spotkaniu uczestnicy 5. edycji projektu „O finansach... w bibliotece”, które odbyło się 6 czerwca 2018 r.

 • Akcje: XVII OTCD – Nieporadniki profesora Kurzawki i inne opowieści Wojciecha Widłaka – spotkanie autorskie
  05 czerwca 2018

  5 czerwca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle uczestnicy całorocznego cyklu zajęć literacko-artystycznych  Akademia Wyobraźni spotkali się z Wojciechem Widłakiem i bohaterami jego książek: Panem Kuleczką, kaczką Katastrofą, muchą Bzyk Bzyk i Wesołym Ryjkiem.

 • Kluby: Chodzi o to, aby pisać prawdę
  04 czerwca 2018

  4 czerwca 2018 r. w ramach DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Orłosiem, powieściopisarzem, autorem słuchowisk radiowych, laureatem Nagrody Kościelskich.

 • Akcje: Podróże do wnętrza książki z jasielską biblioteką – Miejski Dzień Dziecka w Ogrodzie Jordanowskim
  01 czerwca 2018

  1 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, świętując Dzień Dziecka, uczestniczyła w miejskim pikniku retro „100 atrakcji na stulecie odzyskania niepodległości”, którego organizatorami byli Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Consensus.

 • Projekty: Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?
  30 maja 2018

  Kolejne spotkanie w ramach projektu „O finansach … w bibliotece – 5.edycja” miało nieco inną formułę niż zwykle. Tym razem uczestnicy udali się do jednego z jasielskich banków, by korzystając z wiedzy pracowników dowiedzieć się jak najwięcej o produktach i usługach oferowanych klientom przez sektor finansowy.

 • Konkursy: Wygrane marzenia – Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”
  29 maja 2018

  29 maja 2018 nagrodziliśmy młodych twórców -  laureatów XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Uroczysty Finał odbył się na Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury – współorganizatora imprezy.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz