Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2022

 • Festiwal: Dzicy Przewodnicy – spotkanie autorskie z Joanną Wajs
  06 października 2022

  6 października 2022 r. jest dniem festiwalowych spotkań dla dzieci. Spotka się z nimi Joanna Wajs, poetka, współautorka książki „Dzicy Przewodnicy. Zwierzęta w baśniach, mitach i legendach”, tłumaczka wielu książek lubianych przez najmłodszych czytelników.

 • Festiwalowe spotkania z Joanną Wajs
  06 października 2022

  6 października 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z poetką i tłumaczką Joanną Wajs w ramach XVI Jasielskiego Festiwalu Literackiego Drogi i bezdroża.

   

 • Festiwal: Moc słowa i obrazu
  05 października 2022

  5 października 2022 roku, w ramach XVI Jasielskiego Festiwalu Literackiego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z poetą Jakubem Pacześniakiem i artystą malarzem Rafałem Pacześniakiem.

 • Festiwal: Słowo i obraz. Sztuk spotkanie z Jakubem i Rafałem Pacześniakami
  05 października 2022
  XVI edycja Jasielskiego Festiwalu Literackiego stała się okazją do zaproszenia na spotkanie z poetą Jakubem Pacześniakiem i malarzem Rafałem Pacześniakiem.
 • Projekty: Rzeczy Specjalne – konkurs czytelniczy dla młodzieży
  05 października 2022

  5 października 2022 roku w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się konkurs czytelniczy dla młodzieży „Rzeczy Specjalne”.

 • Świętuj z nami 75. urodziny jasielskiej Biblioteki
  01 października 2022

  1 października 2022 roku chcąc uczcić przypadający tego dnia jubileusz 75-lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, oraz Noc Bibliotek, zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnego świętowania.

   

 • Festiwal: Słowo (nie tylko) o Jakubie Szeli
  01 października 2022
  W sobotę 1 października o 17:00 zapraszamy na festiwalowe spotkanie z Radkiem Rakiem, laureatem Literackiej Nagrody Nike za książkę „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. Wcześniej, o 16:00 polecamy wykład Damiana Nowaka, kulturoznawcy i regionalisty, który przybliży nam historyczny kontekst książki i jej bohatera.
 • Projekty: Opowieści kolorem malowane – warsztaty z Jolą Richter-Magnuszewską
  01 października 2022

  1 października 2022 wieczorową porą Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprosiła małych czytelników wraz z opiekunami do udziału w warsztatach literacko-artystycznych z Jolą Richter-Magnuszewską. 

 • Festiwal: Jakub Szela historycznie i baśniowo
  01 października 2022

  1 października 2022 roku, w ramach XVI Jasielskiego Festiwalu Literackiego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Damianem Nowakiem – historykiem i z Radkiem Rakiem – pisarzem.

 • Projekty: Książka w ruch! – akcja czytelnicza jasielskiej Biblioteki
  30 września 2022

  Ze względu na niekorzystane warunki pogodowe akcja odbywa się w budynku Biblioteki Głównej (ul. Kołłątaja 1)

  30 września 2022 w przededniu 75. rocznicy swojego istnienia Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze”, zaprasza jaślan do udziału w akcji czytelniczej „Książka w ruch!”.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz