Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Czy Mikołaj widzi wszystko?

środa, 07 grudnia 2016
Akcje: Czy Mikołaj widzi wszystko?

Mikołajki to czas bardzo przez wszystkich wyczekiwany. Najmłodsi co roku zadają te same pytania: Czy Święty Mikołaj przyjdzie? Co mi przyniesie? Czy przypadkiem nie będzie to rózga? 7 grudnia 2016 r. próbowaliśmy na nie odpowiedzieć wraz z dziećmi z Prywatnego Bajkowego Przedszkola w Jaśle.

Bajkowe Skrzaty, Wesołe Smyki i Leśne Duszki wysłuchały głośnego czytania o przygodach sympatycznego Mikołajka – postanawiającego w tym roku nie prosić o prezenty dla siebie oraz ciekawskiego bałwanka Olafa.

Dzieci wzięły udział w zabawach, podczas których miały okazję wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Świetnie bawiły się przy łapaniu pompona do czapki Mikołaja. Odpowiadały na zagadki dotyczące Świętego Mikołaja i przynoszonych przez niego prezentów. Następnie pięknie pokolorowały obrazki z  prezentami, którymi ozdobiły choinkę.

„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.