Akcje: Dzień Dziecka – na wesoło!

piątek, 10 czerwca 2022
Akcje: Dzień Dziecka – na wesoło!

10 czerwca 2022 r. Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, jako jeden z partnerów, uczestniczyła w pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez Urząd Miasta w Jaśle, Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową, Zarząd Osiedla „Jasło-Mickiewicza” i Muzeum Regionalne w Jaśle.

Na najmłodszych, którzy wraz z rodzicami i opiekunami w piątkowe popołudnie zebrali się bardzo licznie na skwerku przed Biblioteką, czekało sporo atrakcji. Zabawy taneczne i sprawnościowe z grupą animacyjną „Happy Kids”, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, zabawy plastyczne, zabawki z papieru. Dużą popularnością cieszył się kącik z książeczkami sensorycznymi dla maluchów, rozkładankami 3D, które można wypożyczyć w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Skoro piknik był dla najmłodszych, tradycyjnie nie zabrakło głośnego czytania wierszy polskich autorów: Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wśród czytających znaleźli się: Ryszard Pabian – Burmistrz Miasta Jasła, Dorota Woźnica – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Janusz Przetacznik – Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Mariusz Świątek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle.

Tłumy dzieciaków „szalały” na dmuchanej zjeżdżalni. Nie zabrakło także słodyczy, lodów i pysznych zapiekanek. Nad bezpieczeństwem dzieci i dorosłych czuwali przedstawiciele Straży Miejskiej: inspektor Mirosław Rojkowski i aplikant Łukasz Kosiek, wraz z maskotką.

W Dniu Dziecka wzięło udział około 80 dzieci wraz z rodzicami, babciami i dziadkami. O tym, że impreza była bardzo udana, może świadczyć frekwencja i zadowolenie, oraz uśmiech na twarzach najmłodszych i ich opiekunów.

Sponsorami imprezy byli: Urząd Miasta Jasła, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Zarząd Osiedla „Jasło-Mickiewicza”, Muzeum Regionalne w Jaśle, Sklep „Orzech”, Bar „Mr Grubcio”, Firma „Elmax” Janusz Czaszyński.