Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Dzień Głośnego Czytania

sobota, 29 września 2018
Akcje: Dzień Głośnego Czytania

Czy czasami zastanawiacie się nad tym, jak ważne jest głośne czytanie i  jak często słuchamy głośnego czytania? Uczestnicy zajęć w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle już poznali odpowiedź! Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Filia nr 3 zaprosiła 27 września 2018 r. dzieci z grupy „Tygryski” z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Językowo-Artystycznego „Chatka Puchatka”.

Gościem specjalnym była pani Elżbieta  – Naczelna Pielęgniarka z  Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „SOMED” w Jaśle, która przeczytała opowiadanie Ralfa Butschkowa „Mam przyjaciółkę pielęgniarkę”. Dzieci dowiedziały się, jak działa izba przyjęć, jaką pracę wykonują pielęgniarki i dlaczego na sali operacyjnej musi być bezwzględnie czysto. Przedszkolaki podczas spotkania wykonały wężowe zakładki do książek i obiecały, że poproszą rodziców, aby codziennie im czytali.

Natomiast  w sobotę (29 września br.) – podczas zajęć z cyklu „Tropiciele tajemnic” –   mama Filipa i Jakuba czytała dzieciom wiersze ulubionych polskich autorów: Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej i  Jana Brzechwy. Uczestnicy zajęć stwierdzili, że głośne czytanie jest ważne, a  obcowanie z książką jest dobrą zabawą, przy której szybko płynie czas. Przekonały się że, „czytanie odpowie na każde pytanie”. 
W trakcie spotkania dzieci samodzielnie wykonały czytającego ludzika.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.