Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Europejska Majówka w Bibliotece

wtorek, 14 maja 2024
Akcje: Europejska Majówka w Bibliotece

To już dwadzieścia lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji 11 maja 2024 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zamieniła się w kolorowy plac europejskich inspiracji wypełnionych książkami i gwarem najmłodszych.

Spotkanie rozpoczęło widowisko Teatru Małe Mi, które było doskonałą okazją do dialogu na każdy temat. Najmłodsi wspólnie z opiekunami i aktorami rozmyślali o prostych prawdach i wartościach, które wypełniają ludzką codzienność, a główni bohaterowie teatralni, lalki Sophia i Philo zainspirowali odbiorców do rozmowy, w której nie zabrakło dyskusji m.in: o miłości, złości, odwadze , strachu, nudzie i dzieciach.

Po spektaklu uczestnicy wzięli udział w zabawach literacko-artystycznych. W kąciku dla najmłodszych wysłuchali bajkowych opowieści z różnych krajów Europy, przy kolorowej gąsienicy poznawali flagi europejskie, swoje „złote życzenia” wypowiadali przy akwarium w kształcie muszli wypełnionej kolorowym piaskiem, natomiast odgadując zagadkę o bohaterach znanej bajki Braci Grimm, tworzyli piernikową chatkę.

Dorośli prócz wspólnych zabaw z dziećmi mieli także okazję wykonać własną zakładkę i odpocząć z książką w ręku na kolorowych leżakach w zakątku DIY. Majówka z Funduszami Europejskimi była doskonałą okazją do poznania różnorodnych tradycji, zwyczajów oraz kultur kontynentu.

Wydarzenie pn. „20 lat FE w Jaśle – Majówka z funduszami europejskimi” realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.