Akcje: Jesienne czytanie – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 3

wtorek, 29 września 2015
Akcje: Jesienne czytanie – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 3

Dzień Głośnego Czytania, obchodzony corocznie 29 września, jest świetną okazją do podkreślenia wartości czytania najmłodszym. Mali czytelnicy z Przedszkola nr 2 w Jaśle również obchodzili Dzień Głośnego Czytania. Zajęcia zorganizowała Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Maluchy wysłuchały opowiadania Jak brzoza liście rozdawała Iriny Prokopienko oraz Szyszka Ireny Landau i rozmawiały o jesiennych skarbach natury. Dzieci zastanawiały się m.in.: jakie zachodzą zmiany w przyrodzie, dlaczego niektóre drzewa zrzucają liście i  skąd ptaki wiedzą, kiedy i dokąd odlecieć.

Następnie przystąpiły do tworzenia fryzury Pani Jesieni z różnobarwnych liści. „Fryzjerem” Jesieni mógł zostać przedszkolak, który prawidłowo odpowiedział na zadaną zagadkę.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.