Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Kto czyta – ten dobrze się bawi!

sobota, 07 czerwca 2014
Akcje: Kto czyta – ten dobrze się bawi!

Kim  był chłopiec z drewna wystrugany? Czy naprawdę gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść? W jakim rytmie najlepiej ćwiczyć ZUMBĘ? 7 czerwca w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia nr 3 MBP w Jaśle zaprosiła dzieci, rodziców i opiekunów do wspólnej zabawy pod hasłem „Biblioteka łączy pokolenia”.

Zainspirowane głośnym czytaniem w wykonaniu członków Komisji Opiniującej przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej: Mariusza Świątka, Małgorzatę Oberc i Romana Fila, dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o baśniach i przysłowiach, wziąć udział w konkursach literackich i zdobyć ciekawe nagrody ufundowane przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową. Była też okazja, by zgłębić tajemnice tańca latynoamerykańskiego i potańczyć z instruktorką fitness Gabrielą Michalską, poznać swoją kreatywność przy tworzeniu balonowych zwierzaków oraz wykazać się sprytem i zręcznością w grach i zabawach przygotowanych przez 139 DH ”Lisy” działającej przy ZSM nr 3 w Jaśle. Piękne kolorowe wzory na twarzach dzieci wyczarowały wolontariuszki Gabrysia Czerwińska i Iwona Zabawa, dzięki czemu dziecko choć przez chwilę mogło poczuć się kotkiem, tygryskiem czy motylkiem. Wszyscy dostali pyszne gofry w Barze Mlecznym „Wojtek” oraz książki od firmy PGNiG S.A.

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo.

W organizacje wydarzenia włączyli się: Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jaśle, Komitet Opiniujący przy JSM,139 Drużynę Harcerską ”Lisy” działająca przy Zespole Szkół Miejskich nr 3, wolontariusze, Bar Mleczny ”WOJTEK”.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP Rzeszów, TV Obiektyw, TV Jasło, Nowe Podkarpacie, Gazeta Codzienna Nowiny i Portal Nowiny24.pl, ITV Południe, oraz portale: MiastoJaslo.pl, TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, TwojeJaslo.pl.