Akcje: List do św. Mikołaja

poniedziałek, 05 grudnia 2022
Akcje: List do św. Mikołaja

5 grudnia 2022 r. obchodziliśmy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle Mikołajki z Mikołajkiem.

W mikołajkowym spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle,  które  wysłuchały fragmentu opowiadania „Kochany Święty Mikołaju” z książki autorstwa J. J. Sempe i R. Gościnnego. Porównały list Mikołajka z własnymi życzeniami i opowiadały o przeżyciach związanych z pisaniem listów do Mikołaja. Z przygotowanych materiałów: papierowych kubków, futerka, kreatywnych pianek i oczek stworzyły Mikołaje, które mogą stanowić świąteczną ozdobę.

Odwiedziły również Oddział dla Dzieci i Młodzieży, gdzie obejrzały wystawę książek ze świątecznymi opowieściami i sprawdziły, jakie ciekawe książki można znaleźć na półkach.

„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.