Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Literacko, energicznie i po strażacku - głośne czytanie w KPPSP w Jaśle

poniedziałek, 30 maja 2016
Akcje: Literacko, energicznie i po strażacku  - głośne czytanie w KPPSP w Jaśle

30 maja br. najmłodsi z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle by literacko, energicznie i po strażacku przekonać się, że Czytanie uskrzydla! Spotkanie odbyło się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez „Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Dzieci wysłuchały głośnego czytania wiersza Pali się J. Brzechwy w wykonaniu strażaków KPPSP w Jaśle – (st. kap. Jarosława Lula, st. asp. Pawła Opałki, asp. Mateusza Pawłowskiego, st. sekc. Piotra Kosiby i sekc. Marka Gruszkosia). Wspólnie z nimi wzięły udział w eksperckim quizie książkowo-strażackim, dzięki któremu dowiedziały się m.in. ile waży ubiór strażaka w akcji, dlaczego samochody bojowe straży pożarnej są czerwone oraz z czego powstaje piana gaśnicza? Oglądając ekwipunek i pojazdy strażackie, najmłodsi przekonali się jak sprawdziliby się w roli udzielających pomocy.

Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Partnerami w tegorocznej edycji XV OTCD są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Piekarnia JW Jan Wątroba Barbara Wątroba.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”