Akcje: Mikołajki z Filią nr 3

piątek, 07 grudnia 2018
Akcje: Mikołajki z Filią nr 3

Jak co roku dzieci z niecierpliwością czekają na grudzień. Każde z nich chce spotkać długo wyczekiwanego Świętego Mikołaja i dowiedzieć się, czy w tym roku zasłużyły na prezent. Oczywiście – Mikołaj nie zawiódł!

W piątkowe popołudnie (7 grudnia 2018 r.) skwer przed Filią nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wypełnił gwar blisko siedemdziesięcioosobowej gromadki dzieci oczekującej upragnionego gościa. Zanim jednak nastąpiła ta magiczna chwila, był czas  na głośne czytanie i zabawy.
Wiersz Doroty Gellner  „Szedł Mikołaj” – czytany przez Dorotę Woźnicę, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle – wprowadził nas w świąteczny nastrój, a zabawy wypełniły czas oczekiwania na najważniejszego gościa.  Na spotkaniu obecni byli także: Jerzy Okarma – przewodniczący Zarządu Osiedla „Jasło-Mickiewicza” i Mariusz Świątek – przewodniczący Komitetu Opiniującego przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Mimo chłodu dzieci wzięły udział w quizie o Mikołaju i zabawie ruchowej „Mikołaj wybiera się w podróż”, a kiedy już on pojawił przed biblioteką z mnóstwem prezentów, radości nie było końca. Podczas spotkania śpiewano kolędy, a na gitarze zagrała  Basia – pomocnik Świętego Mikołaja.
Dzieci, pożegnawszy gościa, szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do swoich domów z nadzieją, że za rok znów je odwiedzi.

Organizatorem spotkania była Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Zarząd Osiedla „Jasło-Mickiewicza”, współorganizatorem Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która przygotowała oprawę  artystyczną.