Akcje: Noc Bibliotek z MBP w Jaśle

sobota, 09 - niedziela, 10 października 2021
Akcje: Noc Bibliotek z MBP w Jaśle

Pierwsza Noc Bibliotek zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle już za nami. Na tę wyjątkową noc przenieśliśmy się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Zabraliśmy z biblioteki książki o tematyce leśnej i przyrodniczej. Hitem stała się książka Mikołaja Golachowskiego Pupy, ogonki i kuperki. Okazuje się, że istnieją na tym świecie pupy, o których nie śniło się filozofom. Żuk bombardier i jego wybuchowe bąki, helikopter w zadku hipopotama, najtłustsza pupa niedźwiedzia polarnego i najtwardsza wombata to tylko niektóre z arcyciekawych nowinek ze świata zwierząt, opisanych przez autora.

Wspólne czytanie było dla uczestników bardzo ekscytujące. - Czytanie jest najlepsze! - ten okrzyk Anieli – uczestniczki wydarzenia mówi sam za siebie.

Relaksacja z elementami jogi, przy dźwiękach instrumentów etnicznych i oglądaniu gwiazdozbioru, poprowadzona przez Małgosię Smykę z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży szybko ukołysała dzieci do snu.

Dziękujemy uczestnikom za udział i wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!