Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Odwiedziny Mikołaja

poniedziałek, 05 grudnia 2016
Akcje: Odwiedziny Mikołaja

Jaki jest ulubiony kolor Świętego Mikołaja? Jakim pojazdem porusza się po świecie i jakimi  słowami wita dzieci? Te i inne pytania zadawały jasielskie przedszkolaki Świętemu Mikołajowi, który 5 grudnia 2016 r.  odwiedził oddział przedszkolny w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle.

Dzieci dowiedziały się, kim jest Święty Mikołaj, skąd przychodzi i dlaczego jest taki dobry. Długo oczekiwany gość został przywitany przez dzieci piosenką o Świętym Mikołaju. Przeczytał dzieciom opowieść o Mikołaju i rozdał wszystkim przedszkolakom świąteczne upominki. Został też zaproszony  do wspólnej zabawy i  z wielką uwagą nadzorował układanie „mikołajkowych” puzzli.   Wszystkie grzeczne dzieci wzięły udział w quizie o Św. Mikołaju, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia i z ogromną radością i obietnicą grzecznego zachowania zaprosiły Mikołaja do kolejnych odwiedzin za rok.

Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle – Filia nr 1. Podziękowania za współpracę przy organizacji wydarzenia kierujemy do Macieja Ochwata, ucznia Gimnazjum ZSM nr 5 w Jaśle oraz nauczycielki  Bożeny Pec.