Akcje: Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

środa, 14 października 2015
Akcje: Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

14 października obchodzimy Urodziny Książkowego Misia. Z tej okazji w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się przyjęcie, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle.

Miłośnicy pluszaków zapoznali się z historią powstania pluszowego misia, a podążając za sympatycznym misiem Bodo, bohaterem książki Agnieszki Frączek – Zobacz gdzie mieszka miś Bodo - dowiedziały się, gdzie i jak mieszkają misie. Wraz z przedszkolakami do biblioteki przybyły misie: małe i duże, białe, brązowe i różowe, a każdy piękny i wyjątkowy, jak na solenizanta przystało. Dzieci przypomniały sobie znane postacie misiów z popularnych kiedyś i dziś bajek: Misia Coralgola, Paddingtona, Misia Uszatka i ukochanego Misia Puchatka. Oglądały książki o misiach, wzięły udział w zabawie ruchowej – niedźwiadkowe brykanie, nie zabrakło też misiowych mruczanek i wyliczanek.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki, na dowód swojej sympatii do pluszaków, wykonały swojego ulubieńca i złożyły uroczystą przysięgę, że będą dbać o wszystkie  misie i je przytulać.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.